Kamera termowizyjna HIKMICRO by HIKVISION Gryphon HD LRF GQ50L

13 499,00 zł
Czas dostawy: 48h

Kamera termowizyjna termowizor HIKMICRO by HIKVISION Gryphon HD LRF GQ50L

Połączenie wyraźnego obrazu noktowizyjnego z czułym pomiarem termicznym zaowocowało powstaniem uniwersalnego monokularu o niespotykanej do tej pory jakości obrazu. Pierwsza seria posiadająca tryb Fuzji czyli obrazu termowizyjnego z szczegółowością noktowizji. 

Logo Hikvision Hikvision to światowej sławy czołowy producent kamer przemysłowych wyposażonych w moduły termiczne, systemów rozpoznawania twarzy czy systemów alarmowych. Lider nowoczesnych technologi, który wychodząc naprzeciw swoim klientom stworzył nową linię produktów w postaci kamer termowizyjnych tworząc tym samym submarkę pod nazwą HIKMICRO.

 

Monokulary termowizyjne Gryphon marki Hikvision to nowość roku 2021. Prawdziwy przełom na rynku urządzeń optoelektronicznych. Producent zaoferował konsumentom sprzęd o niespotykaniej do tej pory jakości obrazu, a to za sprawą Fuzji. Czyli połączenia obrazu termicznego z wysoką jakościa obrazy cyfrowego. Efektem takiej kombinacji jest uzyskanie wysokiej jakości obrazu z zachowaniem niebywałej ilości detali, nawet na znacznych dległościach. 

 

Czym jest Fuzja? Pozwól, że wprowadzimy Cię w świat najnowszej technologi....

 

Powszechne kamery termowizyjne działają w oparciu o rejestrację obrazu podczerwonego oraz wyświetlaniu go po odpowiednim przekonwertowaniu. Oczywiście takie produkty posiadają szereg poważnych zalet jak chociażby powszechna dostępność, relatywnie niska cena czy kompaktowe wymiary i spory zasięg. Zapominamy jednak o istotnej wadzie jaką bez wątpienia jest niski wskaźnik szczegółowości obserwowanych obiektów co dla odbiorcy ma ogromne znaczenie pod kątem odbioru jakości obrazu. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której widziana w klasycznym termowizorze sylwetka zwierzyny na pierwszy rzut oka jest całkowicie odkryta, jednak później okazuje się, że została przysłonięta przez trawy, trzciny czy zakrzaczenia. Dzieje się tak, ponieważ emisja podczerwieni może przenikać przez niektóre przeszkody w rezultacie dając mylne wrażenie w odniesieniu do realnej sytuacji. 

 

Rozwiązaniem jest zastosowanie Fuzji czyli połączenie obrazu noktowizora z wysoką czułością kamery termowizyjnej. Połączenie dwóch tak skrajnie różniących się specyfikacja obrazów zaowocowało powstaniem serii monokularów termowizyjnych Gryphon umożliwiających prowadzenie obserwacji w jakości o jakiej do tej pory mogliśmy tylko pomarzyć.

Przykład fuzji - połączenia obrazów

 

Produkowana seria monokularów termowizyjnych Gryphon marki Hikvision ze względu na swoje możliwości posiada dwa sensory tj. termiczny o parametrach 384 x 288 oraz optyczny o przekątnej 1960 x 1200. Mogą być używane równocześnie lub osobno w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Świetnej jakości obraz wyświetlany jest na ekranie  OLED w rozdzielczości 1024 x 768. Połączenie wysokiej jakości sensorów z sporych rozmiarów ekranie daje gwarancję pełnej satysfakcji w prowadzeniu obserwacji, ciesząc się ogromną ilością szczegółów. Dla obiektów dalej oddalonych od użytkownika istnieje możliwość zastosowania powiększenia cyfrowego x2, x4 lub x8.

 

Monokular może być używana w dzień (tryb kolor) oraz dzięki wysokiej klasie sensora optycznego (noktowizji) również w nocy. W całkowitej ciemności można wspomóc się dodatkowym źródłem światła w postaci iluminatora pracującego w paśmie 850nm lub wyższym. Pozwoli to na zwiększenie detali obrazu. W komplecie z monokularem otrzymujesz montaż do iluminatora, sam iluminator należy dokupic osobno.

 

Najważniejsze różnice monokularów tormowizyjno - noktowizyjnych HIKMICRO by HIKVISION:

 

Model GH25 GH35 GQ35 GH25 LRF GH35 LRF GQ35 LRF GQ50 LRF
Obiektyw 25mm 35mm 35mm 25mm 35mm 35mm 50mm
Sensor 384x288, 12μm, 50Hz 640x512, 12μm, 50Hz 384x288, 12μm, 50Hz 640x512, 12μm, 50Hz
Ekran 1024 × 768, OLED
Zoom optyczny 2,39x 3,35x 2x 2,39x 3,35x 2x 2,9x
Zoom cyfrowy x2, x4 i x8
Dalmierz nie tak, laserowy 600m
Noktowizja tak, z dodatkowym IR (brak w zestawie)

 

Z bogatej oferty 6 różnych modeli każdy znajdzie coś dla siebie w odpowiedniej cenie. 

 

Wszytkie modele monokularów Gryphon umożliwiają nagrywanie filmów oraz wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem wbudowanej pamięci o pojemności 16 Gb. Istnieje również możliwość transmicji na telefon, tablet oraz każde urządzenie funkcjonujące w systemie iOS lub Android.

 

Gryphon zasilany jest popularnym akumulatorem 18650 zapewniających nieprzerwane funkcjonowanie nawet do 5 godzin. Prosty system wymiany akumulatora sprawia iż calość zajmuje dosłownie kilka sekund. Takie rozwiązanie zapewnia praktycznie nieprzerwane funkcjonowanie urządzenia oraz możliwość wymiany akumulatora na nowy w zależności od potrzeb bez obawy o zmieniającą się z czasem żywotność źródła zasilania. Istnieje również możliwość zasilania z wykorzystaniem zewnętrznego powerbanka znacznie wydłużającym czas działania. 

 

Dalmierz (w wersji LRF) umożliwia płynny, szybki, dokładny i dynamiczny pomiar odległości na odległości nawet 600m !!!

Więcej informacji
Producent Hikmicro
Detektor 640 x 512px, 12μm
Czułość termiczna NETD < 35mK
Ogniskowa obiektywu 50mm / F1.0
Kąt widzenia 10.97° × 8.82°
Zoom optyczny 2,9x
Zoom cyfrowy x2/x4/x8
PIP (obraz w obrazie) Nie
Rozdzielczość okularu 1024 x 768 px
Odświeżanie obrazu 50Hz
Profile balistyczne Nie dotyczy
E-kompas Nie
Żyroskop Nie
Tryb hibernacji Tak
Dalmierz Tak (laserowy)
WIFI Tak
Wejście wideo Nie
Robienie zdjęć Tak
Nagrywanie filmów Tak
Detekcja obiektu wielkości człowieka 1800m
Detekcja obiektu wielkości samochodu 3800m
Źródło zasilania 1 x 18650
Żywotność baterii ≥ 5h
Wymiary (mm) 167 x 88 x 74mm
Waga 510g
Gwarancja 36 miesięcy
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto