Książka "Międzyplony w praktyce" OIKOS

109,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Książka "Międzyplony w praktyce" OIKOS

Książka "Międzyplony w praktyce" jest poradnikiem dla rolników, którego autorami są Frédéric Thomas – rolnik specjalizujący się w technikach uprawy uproszczonej i Matthieu Archambeaud – pasjonat agronomii, ekologii, doradca rolników i techników.

Książka "Międzyplony w praktyce" jest poradnikiem dla rolników, którego autorami są Frédéric Thomasrolnik specjalizujący się w technikach uprawy uproszczonej i Matthieu Archambeaudpasjonat agronomii, ekologii, doradca rolników i techników.

Lektura ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno we Francji jak i Niemczech i Polsce. Przetłumaczona została na nasz ojczysty język przez M. Powałka, A. Seliga i T. Jakubiak.

W środku znajdziemy odpowiedzi na pytania między innymi takie jak:

  • Kiedy i w jaki sposób trzeba zasilać uprawy międzypolów?
  • Jakie rośliny należy wybierać?
  • Jak powinno się spulchniać glebę?
  • Jak radzić sobie z chwastami?

Jest ona pierwszym i jedynym praktycznym poradnikiem dla rolników chcących wprowadzić w swoich gospodastwach nowe technologie uprawy, dbających o środowisko naturalne.

Książka jest bogato ilustrowana przykładami zastosowania międzyplonów. Omówiono w niej ich znaczenie i opisali 43 gatunki roślin z podaniem informacji o ich wadach i zaletach, typie wzrostu i pokroju, budowie systemu korzeniowego, zachowaniu w mieszance, mrozoodporności, podatności na niszczenie i ilości wysiewu. Bardzo przydatnym rozdziałem jest propozycja mieszanek międzyplonowych, od tych najprostszych po bardzo złożone (nawet kilkanaście gatunków).

Pracowali nad nią wybitni specjaliści i naukowcy konsultujący się z prof. dr hab. inż. Lesławem Zimnym i dr inż. Małgorzatą Powałką, naczelną redaktorką popularnego magazynu nadzorującą cały projekt.

Książka

Więcej informacji
Producent Oikos
Autor Frédéric Thomas, Matthieu Archambeaud
Tłumaczenie M. Powałka, A.Seliga, T.Jakubiak
Format 16,5 x 23 cm
Liczba stron 368
Oprawa Miękka | Klejona
Wydanie 2019
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto