Monokular multispektralny HIKMICRO Gryphon HD GH25 + IR 850nm + Adapter

6 499,00 zł
Czas dostawy: 48h

Monokular multispektralny HIKMICRO Gryphon HD GH25 + IR 850nm + Adapter

Połączenie wyraźnego obrazu noktowizyjnego z czułym pomiarem termicznym zaowocowało powstaniem uniwersalnego monokularu o niespotykanej do tej pory jakości obrazu. Pierwsza seria posiadająca tryb Fuzji czyli obrazu termowizyjnego z szczegółowością noktowizji. 

Logo HIKMICRO

HIKMICRO to linia produktów w postaci kamer cyfrowych, termowizyjnych, noktowizyjnych i przeznaczonych dla nich akcesoriów. HIKMICRO stanowi submarkę producenta HIKVISION - światowego lidera w dziedzinie kamer z systemami termowizyjnymi, rozpoznawania twarzy, czy alarmów antywłamaniowych.


Monokulary multispektralne Gryphon marki HIKMICRO nowość roku 2021. Prawdziwy przełom na rynku urządzeń optoelektronicznych. Producent zaoferował konsumentom sprzęd o niespotykaniej do tej pory jakości obrazu, a to za sprawą Fuzji. Czyli połączenia obrazu termicznego z wysoką jakościa obrazy cyfrowego. Efektem takiej kombinacji jest uzyskanie wysokiej jakości obrazu z zachowaniem niebywałej ilości detali, nawet na znacznych dległościach. 


Czym jest Fuzja?

Powszechne kamery termowizyjne działają w oparciu o rejestrację obrazu podczerwonego oraz wyświetlaniu go po odpowiednim przekonwertowaniu.

Oczywiście takie produkty posiadają szereg poważnych zalet jak chociażby powszechna dostępność, relatywnie niska cena czy kompaktowe wymiary i spory zasięg. Zapominamy jednak o istotnej wadzie jaką bez wątpienia jest niski wskaźnik szczegółowości obserwowanych obiektów, co dla odbiorcy ma ogromne znaczenie pod kątem odbioru jakości obrazu. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której widziana w klasycznym termowizorze sylwetka zwierzyny na pierwszy rzut oka jest całkowicie odkryta, jednak później okazuje się, że została przysłonięta przez trawy, trzciny czy zakrzaczenia. Dzieje się tak, ponieważ emisja podczerwieni może przenikać przez niektóre przeszkody w rezultacie dając mylne wrażenie w odniesieniu do realnej sytuacji. 

Rozwiązaniem jest zastosowanie Fuzji, czyli połączenie obrazu noktowizora z wysoką czułością kamery termowizyjnej. Połączenie dwóch tak skrajnie różniących się specyfikacji obrazów zaowocowało powstaniem serii monokularów termowizyjnych Gryphon, umożliwiających prowadzenie obserwacji w wysokiej jakości.

Przykład fuzji - połączenia obrazów

Seria GRYPHON

Produkowana seria monokularów termowizyjnych Gryphon marki HIKMICRO ze względu na swoje możliwości posiada dwa sensory tj. termiczny o parametrach 384 x 288 px lub 640 x 512 px oraz optyczny o rozdzielczości 1920 x 1080. Mogą być używane równocześnie lub osobno w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Świetnej jakości obraz wyświetlany jest na ekranie  OLED w rozdzielczości 1024 x 768Połączenie wysokiej jakości sensorów z sporych rozmiarów ekranie daje gwarancję pełnej satysfakcji w prowadzeniu obserwacji, ciesząc się ogromną ilością szczegółów. Dla obiektów dalej oddalonych od użytkownika istnieje możliwość zastosowania powiększenia cyfrowego x2, x4 lub x8.

Monokular może być używana w dzień (tryb kolor) oraz dzięki wysokiej klasie sensora optycznego (noktowizji) również w nocy. W całkowitej ciemności można wspomóc się dodatkowym źródłem światła w postaci iluminatora pracującego w paśmie 850nm lub wyższym. Pozwoli to na zwiększenie detali obrazu. W komplecie z monokularem otrzymujesz montaż do iluminatora oraz iluminator 850nm

Gryphon zasilany jest popularnym akumulatorem 18650 zapewniających nieprzerwane funkcjonowanie nawet do 5 godzin. Prosty system wymiany akumulatora sprawia iż calość zajmuje dosłownie kilka sekund. Takie rozwiązanie zapewnia praktycznie nieprzerwane funkcjonowanie urządzenia oraz możliwość wymiany akumulatora na nowy w zależności od potrzeb bez obawy o zmieniającą się z czasem żywotność źródła zasilania. Istnieje również możliwość zasilania z wykorzystaniem zewnętrznego powerbanka znacznie wydłużającym czas działania. 

Dalmierz (w wersji LRF) umożliwia płynny, szybki, dokładny i dynamiczny pomiar odległości na odległości nawet 600m!


Aplikacja HIKMICRO Sight

Wszystkie monokulary HIKMICRO Gryphon posiadają 16 GB wbudowanej pamięci, którą możemy wykorzystać do przechowywania zarejestrowanych zdjęć lub materiałów wideo. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość transmisji wideo za pomocą Wi-Fi do telefonu lub dowolnego urządzenia, po zainstalowaniu aplikacji HIKMICRO Sight. W samej aplikacji poza podglądem na żywo użytkownik może przeglądać galerię zdjęć, wykonywać zdjęcia i filmy, a także sterować podstawowymi funkcjami kamery. Aplikację można pobrać ze sklepu AppStore lub Google Play. Obsługiwane systemy Android oraz iOS.

Powszechnie dostępna aplikacja pozwala uniknąć kłopotów z nieaktualnym oprogramowaniem. Przy połączeniu ze sprzętem za pośrednictwem modułu HotSpot dostarcza ona dodatkowe funkcje. Jej wykorzystanie pozwala między innymi na:

- Udostępnianie w czasie rzeczywistym obrazu z urządzenia na ekran smartfona

- Zdalne sterowanie i konfigurowanie z telefonu

- Przeglądanie zapisanych na urządzeniu zdjęć oraz filmów

- Pobieranie i udostępnianie multimediów

- Aktualizację oprogramowania urządzenia


Więcej o aplikacji HIKMICRO SIGHT  >

Aplikacja HIKMICRO SIGHT


Get In on Google Play Download on the App Store

Najważniejsze różnice monokularów multispektralnych HIKMICRO

Z bogatej oferty 7 różnych modeli każdy znajdzie coś dla siebie w odpowiedniej cenie. 

  

HIKMICRO Raptor HIKMICRO Raptor HIKMICRO Raptor HIKMICRO Raptor HIKMICRO Raptor HIKMICRO Raptor HIKMICRO Raptor
Model GH25 GH35 GQ35 GH25L LRF GH35L LRF GQ35L LRF GQ50L LRF
Obiektyw termiczny 25 mm, F1.0 35 mm, F1.0 35 mm, F1.0 25 mm, F1.0 35 mm, F1.0 35 mm, F1.0 50 mm, F1.2
Obiektyw cyfrowy 22 mm, F1.0
Sensor termiczny 384 x 288 px 640 x 512 px 384 x 288 px 640 x 512 px
Czułość termiczna 35mK
Detektor cyfrowy 1920 x 1080 px
Dalmierz Nie Tak, laserowy 905 nm, 1000 metrów (+ / - 1 m)
Ekran

1024 × 768 px, OLED, 0.39"

Zoom optyczny 2.39x 3.35x 2.0x 2.39x 3.35x 2.0x 2.9x
Zoom cyfrowy 1x / 2x / 4x / 8x
Tryby obrazu Termiczne: Black Hot, White Hot, Red Hot, Fuzja | Optyczne: Dzień, Noc, Auto, Defog, Image Fusion
Zasięg detekcji termicznej 1200 m 1800 m 1200 m 1800 m 2600 m
Czas pracy do 5 h do 4,5 h
Temperatura pracy od -30℃ do +55℃

W zestawie otrzymujemy:

Monokular multispektralny Gryphon
Pasek na rękę
Futerał
Przewód USB-A - USB-C
Przewód USB-C - USB-C
2x Akumulator 18650
Ładowarkę do akumulatorów
Ściereczkę do czyszczenia optyki
Instrukcję obsługi
Więcej informacji
Producent Hikmicro
Detektor 384 x 288px, 12μm
Czułość termiczna NETD < 35mK
Ogniskowa obiektywu 25mm / F1.0
Kąt widzenia 10,53° × 7,9°
Liniowe pole widzenia na 1000m 184,25m
Zoom optyczny 2.39x
Zoom cyfrowy x2/x4/x8
PIP (obraz w obrazie) Nie
Odświeżanie obrazu 50Hz
Profile balistyczne Nie dotyczy
E-kompas Nie
Żyroskop Nie
Tryb hibernacji Tak
Dalmierz Nie
WIFI Tak
Wejście wideo Nie
Robienie zdjęć Tak
Nagrywanie filmów Tak
Detekcja obiektu wielkości człowieka 1250m
Detekcja obiektu wielkości samochodu 2778m
Źródło zasilania 1 x 18650
Żywotność baterii ≥ 5h
Wymiary (mm) 158 × 61 × 57mm
Waga 510g
Gwarancja 36 miesięcy
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto