Nóż Helle Mandra - Poroże

777,50 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Nóż Helle Mandra

Poręczny nóż survivalowy z dużą klingą, która pozwala na pracę w trudnym terenie bez najmniejszych obaw. Ogromną zaletą tego modelu jest mała waga w stosunku do wielkości.

Mandra została opracowana wraz ze światowym podróżnikiem Lesem Stoudem w trakcie jego podróży po karpatach. Dzięki jego ogromnemu doświadczeniu udało się stworzyć niedużych rozmiarów ostrze do dużych i codziennych zadań. Nazwa noża pochodzi od rumuńskiego słowa „duma”, które nosi góra w Rumunii, gdzie Les skończył swoją wyprawę.

 

Zastosowano konstrukcję full tang. Klinga została wykonana z wysokostopowej, 3 – warstwowej stali nierdzewnej o twardości 60 HRC, która zapewni użytkownikowi trwałą i bardzo ostrą krawędź tnącą. Rdzeń z zewnątrz został pokryty dwiema warstwami stali nierdzewnej 18/8 chroniącymi przed występowaniem jakichkolwiek ognisk korozji, czy też pęknięć.

 

Uchwyt wykonano poroża, które zostało poddane długiemu i dokładnemu procesowi polerowania, dzięki któremu otrzymujemy niesamowity wygląd. Zapewnia on również pewny chwyt podczas pracy poprzez odpowiedni profil rękojeści.

 

Pochwa została wykonana ze specjalnie garbowanej skóry, zapewniającej nam trwałość i bezpieczeństwo naszego noża.  

 

Więcej informacji
Producent Helle
Długość całkowita 14,9 cm
Długość klingi 6,9 cm
Stal klingi Nierdzewna | 3 - warstwowy laminat
Rękojeść Poroże
Pochwa Tak - Skórzana
Waga 70g
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto