Książka "Ornitologia Szponiaste i sokoły" OIKOS

79,00 zł
Czas dostawy: 48h

Książka "Ornitologia Szponiaste i sokoły" OIKOS

Książka pod tytułem "Ornitologia Szponiaste i sokoły" zawiera najcenniejsze informacje o charyzmatycznych ptakach drapieżnych takich jak: orły, sokoły, jastrzębie. Zawarte w niej wiadomości o 19 gatunkach przybliżą nam ich niezwykły świat.

Autorami tego wydania są: Dr Andrzej G. Kruszewicz, który jest dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i dr Agnieszka Czujkowska – kierownik tamtejszego Działu Rehabilitacji Zwierząt Dzikich i Ptasiego Azylu, gdzie przyjmuje kilka tysięcy pacjentów rocznie. Oboje deklarują ogromne zamiłowanie do ptaków i postanowili podzielić się swoimi doświaczeniami i wiedzą w książce "Ornitologia Szponiaste i sokoły".

Ogromną ilość informacji zawartą w tym wydaniu wzbogacono w piękne fotografie ptaków drapieżnych. Do największych walorów należą niewątpliwie przejrzystość i uporządkowanie treści, a także jej spójny i lekki styl, dzięki któremu chętnie i z przyjemnością poznamy tajniki świata tych ptaków.

Jak piszą autorzy: „Wierzymy, że po przeczytaniu tej książki więcej osób będzie się rozkoszować leniwym lotem patrolującego rzekę bielika, dynamizmem krogulca ścigającego drobne ptaki pośród miejskich żywopłotów albo widokiem zawisającej nad rżyskiem pustułki. (…) Świat ptaków drapieżnych to nie tylko pogonie i polowania, lecz także malownicze i spektakularne toki czy troskliwa opieka nad pisklętami”.

Zachęcamy do odkrycia niesamowitego świata ptaków drapieżnych, nauczmy się je doceniać, podziwiajmy i nie oceniajmy.

Książka
Więcej informacji
Producent Oikos
Autor Andrzej G. Kruszewicz | Agnieszka Czujkowska
Format 24,8 x 30 cm
Liczba stron 190
Oprawa Twarda
Wydanie 2021
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto