Lornetka Delta Optical TITANIUM 8x56

1 249,00 zł
Czas dostawy: 48h

LORNETKA DELTA OPTICAL TITANIUM 8x56

Klasyczna lornetka dla myśliwych polujących w nocy i wyśmienity sprzęt do prowadzenia obserwacji rozgwieżdżonego nieba

Modele porropryzmatyczne Delta Optical Titanium należą do flagowej serii lornetek firmy Delta Optical, obejmującej szerokie spektrum konstrukcji, dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.

 

Titanium 8x56 są to klasyczna lornetka dla myśliwych polujących w nocy i wyśmienity sprzęt do prowadzenia obserwacji rozgwieżdżonego nieba. Duża apertura obiektywów oraz 7 mm źrenica wyjściowa w połączeniu ze znakomitymi własnościami optycznymi, dadzą w efekcie kontrastowe obrazy o dużej jasności powierzchniowej. Z pomocą tej lornetki myśliwy nie będzie miał problemów z dostrzeżeniem zwierzyny w zaroślach, a obserwator nieba, będzie mógł delektować się wspaniałym widokiem galaktyk, gromad gwiazd, czy komet.

 

Główną zaletą lornetek porropryzmatycznych z serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 oraz wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek, o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.

 

Lornetki porropryzmatyczne z serii Titanium są to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoszczelne i wypełnione azotem nie zawierającym pary wodnej, a więc bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie czy zaparowanie szkieł od środka.

 

Lornetki z serii Titanium wyposażone są w złącze do adaptera statywowego ¼" i można umieścić je na statywie, aby poprawić stabilność obserwacji lub odciążyć ręce podczas długich obserwacji. Model Titanium 8x56 jest jednak jeszcze na tyle lekki, że można bez problemu prowadzić dłuższe obserwacje z ręki.

 

Więcej informacji
Producent Delta Optical
Powiększenie 8x
Średnica soczewki obiektywu 56mm
Materiał soczewki obiektywu Szkło
Sprawność zmierzchowa 21,2
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek FMC
Średnica źrenicy wyjściowej 7mm
Jasność względna 49,0
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu 16mm
Kątowe pole widzenia 6,5 °
Liniowe pole widzenia na 1000 m 114m
Regulacja ostrości Zewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości 3m
Regulacja rozstawu okularów 54 - 73mm
Korekcja dioptrażu +/- 5
Typ pryzmatu Porro
Materiał pryzmatu Szkło BaK4
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego Nie dotyczy
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego Nie dotyczy
Wodoszczelność Tak
Wypełnienie obudowy azotem Tak
Mocowanie do statywu Adapter ¼"
Waga 1020g
Wymiary 195 x 181 x 65mm
Gwarancja 10 lat
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto