Lornetka Delta Optical TITANIUM 9x63

1 249,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Lornetka Delta Optical TITANIUM 9x63

Klasyczna lornetka dla myśliwych polujących w nocy i wyśmienity sprzęt do prowadzenia obserwacji rozgwieżdżonego nieba. Wykorzystanie ogromnej średnicy soczewki ze sporym powiększeniem optycznym przyczyniło sie do powstania świetnej lornetki, która zbierze aż o 27% więcej światła niz 8x56 czyniąc obraż niesamowicie doświetlonym. 

Modele porropryzmatyczne Delta Optical Titanium należą do flagowej serii lornetek firmy Delta Optical, obejmującej szerokie spektrum konstrukcji, dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.

 

Lornetka Delta Optical Titanium 9x63 to model stworzony z myślą o nocnych polowaniach. Jest to zarazem największa lornetka z serii Titanium lecz jedynie o 160g cięższa od modelu Titanium 8x56. Niesamowita średnica soczewki wynosząca 63mm w  połączeniu z sporym powiększeniem optycznym 9x pozwoliło na uzyskanie świetnych parametrów technicznych czyniąc z tej lornetki bezkonkurencyjnego faworyta do polowań nocnych i obserwacji rozgwieżdżonego nieba. Dzięki zastosowaniu tak ogromnego obiektywu model Titanium 9x63 zbierze blisko o 27% więcej światła niż model Titanium 8x56 uzyskując niezwykle doświetlony obraz wysokiej jakości. Akceptując kilka znikomych nieudogodnień w postaci większych gabarytów, większej wagi oraz nieznacznie mniejszego pola widzenia lornetki Delta Optical Titanium 9x63 zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie w rankingu najlepszej lornetki nocnej.

 

Główną zaletą lornetek porropryzmatycznych z serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane pryzmaty wykonane ze szkła BaK4 oraz wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, którymi powlekane są wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek, o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.

 

Lornetki porropryzmatyczne z serii Titanium są to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoszczelne i wypełnione azotem nie zawierającym pary wodnej, a więc bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie czy zaparowanie szkieł od środka.

 

Lornetki z serii Titanium wyposażone są w złącze do adaptera statywowego ¼" i można umieścić je na statywie, aby poprawić stabilność obserwacji lub odciążyć ręce podczas długich obserwacji. Model Titanium 9x63, pomimo swoich gabarytów, jest jednak jeszcze na tyle lekki, że można bez problemu prowadzić dłuższe obserwacje z ręki.

 

Więcej informacji
Producent Delta Optical
Powiększenie 9x
Średnica soczewki obiektywu 63mm
Materiał soczewki obiektywu Szkło
Sprawność zmierzchowa 23,8
Powłoki przeciwodbiciowe soczewek FMC
Średnica źrenicy wyjściowej 7mm
Jasność względna 49,0
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu 19mm
Kątowe pole widzenia 5,8 °
Liniowe pole widzenia na 1000 m 102m
Regulacja ostrości Zewnętrzna centralna
Minimalna odległość ustawiania ostrości 3m
Regulacja rozstawu okularów 54 - 73mm
Korekcja dioptrażu +/- 5
Typ pryzmatu Porro
Materiał pryzmatu Szkło BaK4
Powłoki fazowe pryzmatu dachowego Nie dotyczy
Warstwy odbiciowe pryzmatu dachowego Nie dotyczy
Wodoszczelność Tak
Wypełnienie obudowy azotem Tak
Mocowanie do statywu Adapter ¼"
Waga 1180g
Wymiary 225 x 200 x 75mm
Gwarancja 10 lat
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto