Niewidzialne ogrodzenie DOGTRACE d-fence (202/2002) czarne

Już od 882,00 zł

Niewidzialne ogrodzenie DOGTRACE d-fence (202/2002) czarny

Najnowsze niewidzialne elektroniczne ogrodzenie d-fence od firmy DogTrace to szereg zmian oraz udogodnień wprowadzonych dla lepszego funkcjonowania. Najważniejsze zmiany w modelu 202/2002 to zapasowa bateria generatora, zwiększona moc nadajnika, regulacja mocy w zależności od wielkości terenu, precyzyjna regulacja stref oraz nowoczesny wyświetlacz z panelem dotykowym. Skuteczny i sprawdzony sposób na nauczenie psa respektowania wyznaczonych granic w obrębie, których może swobodnie się poruszać. Elektroniczne ogrodzenie szybko i skutecznie pomoże w wyznaczeniu niewidzialnej granicy w obrębie, której pupil będzie mógł się swobodnie poruszać. Dzięki elektronicznemu ogrodzeniu dla psa, właściciele zwierząt mogą być spokojni o bezpieczeństwo swojego pupila oraz zapobiec niechcianym zdarzeniom jak ucieczka z posesji czy zderzenia z samochodami.

Dogtrace to linia produktów czeskiego potentata zajmującego się produkcją elektronicznych produktów szkoleniowych dla psów. Firma od 2004 roku zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych produktów na rynek całego świata stając się tym samym jedną z wiodących na świecie firm na tym rynku. W bogatej ofercie serii Dogtrace odnaleźć można takie produkty jak: lokalizatory GPS, obroże przeciw szczekaniu, obroże szkoleniowe, elektroniczne ogrodzenia czy wyrzutnie piłek stanowiących świetne źródło zdrowej aktywności dla naszych pupili.


Niewidzialne elektroniczne ogrodzenie d-fence od firmy DogTrace to skuteczny i sprawdzony sposób na nauczenie psa respektowania wyznaczonych granic w obrębie, których może swobodnie się poruszać. Każdy właściciel psa chciałby dla niego jak najlepiej, dotyczy to również zapewnienia bezpieczeństwa. Elektroniczne ogrodzenie szybko i skutecznie pomoże w wyznaczeniu niewidzialnej granicy w obrębie, której pupil będzie mógł się swobodnie poruszać. Dzięki elektronicznemu ogrodzeniu dla psa, właściciele zwierząt mogą być spokojni o bezpieczeństwo swojego pupila oraz zapobiec niechcianym zdarzeniom jak ucieczka z posesji czy zderzenia z samochodami.


Dzięki elektronicznemu niewidzialnemu ogrodzeniu Twój pies bardzo szybko nauczy się szanować granice wyznaczonej przestrzeni

swobodnie poruszając się tylko w miejscach, gdzie nie ma zagrożenia.Prezentujemy Państwu elektroniczne, niewidzialne ogrodzenie D-fence 202/2002 generacji II. 

Nowy design, ergonomiczny kształt oraz dotykowe przyciski to tylko niektóre z wprowadzonych zmian.

Niezrównanym atutem tego modelu jest zapasowa bateria, która zapewnia skuteczne funkcjonowanie urządzenia (w przypadku braku zasilania sieciowego) nawet przez 16 godzin. Kolejną zmianą, w porównaniu do wcześniejszego modelu (101/1001), jest możliwość stosowania na znacznie większym terenie oraz ustawienie mocy generatora w zależności od docelowej długości instalacji w celu zapewnienia lepszego funkcjonowania całego zestawu. Nadajnik fabrycznie ustawiony jest na ogrodzenie do 400m. W przypadku większych odległości należy dokonać stosownych ustawień.

Sposób działania i montaż są bardzo proste, co gwarantuje łatwą obsługę i bezproblemowe działanie.
 Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie d-fence składa się z generatora (nadajnika), odbiornika (obroży) oraz anteny, której rolę w tym przypadku odgrywa izolowany przewód o odpowiednim przekroju. System działania elektronicznego ogrodzenia wydziela dwie niezależne strefy tj. ostrzegawczą i korekcyjną, których to szerokość można dowolnie konfigurować. Siła impulsu korekcyjnego również podlega dowolnej konfiguracji w zależności od zachowania i temperamentu psa. Nadajnik generuje niskonapięciowy sygnał na przewód, którym to należy wyznaczyć granice terenu, na której pies może się swobodnie poruszać. Obroża z odbiornikiem odbiera wspomniany sygnał rozsyłany przez przewód i w sytuacji nadmiernego zbliżenia się do wyznaczonej strefy w pierwszej kolejności pojawi się przerywany sygnał dźwiękowy (ostrzegawczy). Jeżeli pies nie zareaguje właściwie na wspomniany dźwięk i nadto zbliży się do wyznaczonej granicy jednocześnie zostanie wyemitowany sygnał dźwiękowy oraz impuls korygujący.


Jednoczesne połączeniu sygnału dźwiękowego oraz impulsu korygującego powoduje utrwalenie w pamięci psa dźwięku z nieprzyjemną sytuacji stymulacji. Po jakimś czasie można stopniowo zmniejszać siłę impulsu korygującego, aż do jego całkowitego wyłączenia, pozostawiając jedynie emitowany sygnał dźwiękowy. Czas potrzebny do osiągnięcia tego etapu jest jednak indywidualny dla każdego psa i w głównej mierze zależy od temperamentu oraz „pracy” z psem.Liczba psów zsynchronizowanych z jednym systemem elektronicznego ogrodzenia jest nieograniczona.
Jeżeli posiadasz kilka psów to wystarczy, że zakupisz dodatkową obroże z odbiornikami.Urządzenie nadaje się do każdego rodzaju terenu, a jego montaż jest szybki i prosty.
Do wykonania efektywnego elektronicznego ogrodzenia wystarczą podstawowe narzędzia. Aby system niewidzialnego ogrodzenia działał, przewód musi być podłączony do nadajnika i tworzyć ciągłą pętlę z drutu (unikać jego uszkodzenia). Wystarczy, że rozwiniesz przewód wokół swojej posesji lub terenu, który chcesz wyznaczyć. Drut można położyć na ziemi, przywiązać do istniejącego ogrodzenia (max 30cm nad ziemią) lub zakopać (max 10cm głębokości) co najskuteczniej zabezpieczy go przed niechcianymi uszkodzeniami. Na tej aukcji istnieje możliwość zakupu kompletu z przewodem o długości 100m. Jeżeli standardowy zestaw okaże się za krótki, to dodatkową rolkę przewodu dokupisz na Naszej aukcji. Następnie należy połączyć oba przewody za pomocą złączy płaskich będących częścią zestawu podstawowego. Jeżeli na wyznaczonym terenie są miejsca, w obrębie których pies może się swobodnie poruszać to wystarczy obwinąć przewód wychodzący wokół przewodu wchodzącego. Spowoduje to zakłócenie emisji fal w obrębie tego miejsca, a co za tym idzie brak reakcji odbiornika (obroży) w chwili przekroczenia danego miejsca.


Warunkiem prawidłowego działania elektronicznego ogrodzenia jest dobór przewodu o odpowiednim przekroju w zależności od długości całej instalaci:

do 400m - 0,75mm2
400m - 600m - 1mm2
600m - 900m - 1,5mm2
900m - 1200m - 2,5mm2

 
Jak prawidłowo zamontować niewidzialne ogrodzenie dowiesz się  z naszego artykułu w całości poświęconego temu tematowi.


Kliknij tutaj...


W zestawie otrzymujemy:

Generator
Zasilacz
Magnes ze smyczą
Złącze kablowe 2szt.
Odbiornik z obrożą (72cm)
Elektrody (12 i 17mm)
Bateteria litowa CR2 3V
Zapasową baterię generatora 9,6V
Kabel (opcjonalnie)
Instrukcję obsługi
Kartę gwarancyjną
Więcej informacji
Producent DogTrace
Pasmo ostrzeżenia Płynna regulacja w przedziale 0 - 15m
Pasmo korekcji Płynna regulacja w przedziale 0 - 15m
Rodzaj przewodu Niskoimpedancyjna w izolacji od 0,75 do 2,5 mm2 , długość maks. 2200 metrów
Obszar grodzenia Max 30 ha
Zasilanie nadajnika Zasilacz 230V / 50Hz, 15V / 300mA
Wymiary nadajnika 156 x 116 x 35mm
Dedykowane dla Wszystkich ras psów
Siła stymulacji Regulowana w 8 poziomach
Rozmiar obroży 18 - 72cm
Wodoodporność 100% wodoodporna
Zasilanie obroży Cr2 3V
Żywotność baterii Do 6 miesięcy w trybie czuwania
Wymiary obroży 34 x 43 x 64mm
Waga obroży 60g (bez baterii)
Gwarancja 36 miesięcy
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto