Nóż HELLE UTVAER - Sandvik 12C27

935,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Nóż HELLE UTVAER - Sandvik 12C27

Nóż Helle Utvaer to uniwersalny nóż survivalowy wykonany przez norweską firmę Helle. Ostrze noża wykonane jest ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27, co zapewnia wytrzymałość i odporność na korozję. Ostrze ma długość 101 mm i jest piłowane na grzbiecie, co pozwala na łatwe przecinanie liny lub innych materiałów. Rękojeść noża wykonana jest z drewna i  wykończona w stylu skandynawskim. Utvaer ma również dodatkowe zabezpieczenie ręki przed zsunięciem się na ostrze, dzięki wyprofilowanej rękojeści. Jest to doskonały wybór dla osób, które lubią wyzwania i wyruszają na dłuższe wyprawy survivalowe w trudnych warunkach.

Jest to wysokiej jakości elegancki i ręcznie wykończony nóż, o niewielkim rozmiarze, mający za zadanie towarzyszyć w prostych i codziennych sprawach. Jego kontrastowy, smukły uchwyt został wykonany z brzozy w naturalnym kolorze. Jest on bardzo komfortowy w użytkowaniu poprzez swój klasyczny profil rękojeści. Posiada małą, bardzo przydatnąbezpieczną ochronę na place. Ostrze wykonano ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27 o ostrej krawędzi klingi ze skandynawskim szlifem.

Do tego modelu dołączono również ręcznie wykończonąskórzaną pochwę, która świetnie ochroni nóż przed uszkodzeniami mechanicznymi.


STAL NIERDZEWNA SANDVIK 12C27

Ostrze SANDVIK 12C27 
charakteryzuje się wysoką czystością oraz bardzo drobnoziarnistą fakturą materiału.


ZOBACZ TAKŻE: Klinga HELLE UTVAER - Sandvik 12C27

Nóż HELLE UTVAER - Sandvik 12C27 - Wbity w pień Nóż HELLE UTVAER - Sandvik 12C27 - Na runie leśnym
Więcej informacji
Producent Helle
Długość całkowita 210 mm
Długość klingi 100 mm
Grubość klingi 3 mm
Stal klingi Nierdzewna Sandvik 12C27
Twardość klingi 57 - 59 HRC
Rękojeść Brzoza kędzierzawa | Włókno wulkaniczne
Pochwa Tak - Skórzana
Waga 160g
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto