Nóż HONEY BADGER CLAW D2 Medium Black Plain

300,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Nóż HONEY BADGER CLAW D2 Medium Black Plain

Nóż HONEY BADGER CLAW D2 Medium Tan Plain to znakomity, wytrzymały nóż o nylonowej rękojeści i szerokim ostrzu ze stali D2.

Nazwa firmy HONEY BADGER pochodzi od  nazwy odmiany zwierzęcia z rodziny łasicowatych - miodożera, który jest zwierzęciem wyjątkowo wytrzymałym i niebezpiecznym. Takie również są noże tej marki, wyjątkowo wytrzymałe i niebezpiecznie ostre. Na rękojeści zastosowano wzór plastra miodu, aby nóż był odporny na poślizg podczas chwytu w każdym kierunku w ręce nawet, gdy jest mokry. Czarna, nylonowa rękojeść została wzmocniona włóknem szklanym.

W tylnej części uchwytu znajduje się otwór na smycz lub rzemyk do przewiązania. 

 

Ostrze wzorowane na dziobie jastrzębia wykonane z wysokowęglowej i wysokostopowej stali D2 przez co został zaliczony do stali niezwykle wytrzymałych i łatwych do naostrzenia. Dzięki stosunkowo wysokiej domieszce wanadu i dużej ilości chromu klinga jest bardzo odporna na ścieranie i przez długą, szeroką oraz  twardą krawędź tnącą agresywnie ćwiartuje wszystko co napotka na swojej drodze.

Klinga posiada również duży otwór na kciuk pomocny w otwieraniu i zamykaniu. Zarówno głownia jak i uchwyt zawierają podcięcie, aby palce nie zsunęły się nam z rękojeści. 

 

Nóż cechuje się beztarciowym otwieraniem i zamykaniem, dzięki dwóm przeciwległym łożyskom zawierającym łącznie 18 kulek w łożyskachOtwieranie ostrza jest niezwykle przyjemne i łatwe, dzięki dźwigni, którą jednym palcem odchylimy i przygotujemy nasze narzędzie do pracy.

 

Producent oferuje 10 - letnią gwarancję na wady materiałowe i wykonawcze.

Więcej informacji
Producent Honey Badger
Długość całkowita 18 cm
Długość klingi 7,6 cm
Stal klingi Nierdzewna stal D2
Twardość klingi 58 - 61 HRC
Rękojeść Nylon | Włókno szklane
Pochwa Nie
Blokada Linerlock
Waga 91 g
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto