Nóż HONEY BADGER CLAW Small Black Serrated

170,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Nóż HONEY BADGER CLAW Small Black Serrated

Nóż HONEY BADGER CLAW Small Black Serrated to znakomity, wytrzymały nóż o nylonowej rękojeści i ząbkowanym ostrzu ze stali 8Cr13MoV.

Nazwa firmy HONEY BADGER pochodzi od  nazwy odmiany zwierzęcia z rodziny łasicowatych - miodożera, który jest zwierzęciem wyjątkowo wytrzymałym i niebezpiecznym. Takie również są noże tej marki, wyjątkowo wytrzymałe i niebezpiecznie ostre. Na rękojeści zastosowano wzór plastra miodu, aby nóż był odporny na poślizg podczas chwytu w każdym kierunku w ręce nawet, gdy jest mokry. Czarna, nylonowa rękojeść została wzmocniona włóknem szklanym.

W tylnej części uchwytu znajduje się otwór na smycz lub rzemyk do przewiązania. 

 

Ostrze wykonane z chińskiej stali nierdzewnej 8Cr13MoV. Dzięki wysokiej jakości domieszkom molibdenu (Mo), wanadu (V) i nikilu (Ni) klinga jest hartowana na mocną stal, odporną na zużycie. Twarda, ząbkowana krawędź tnąca agresywnie ćwiartuje wszystko co napotka na swojej drodze.

Ząbkowane, dwustopniowe ostrze podobne do dzioba jastrzębia składa się z jednego dużego i dwóch małych ząbków. Wzór zwiększa powierzchnię krawędzi tnącej nawet o 24%. Ostrza tego typu używane są także w nożach kuchennych lub ratunkowych.

Klinga posiada również duży otwór na kciuk pomocny w otwieraniu i zamykaniu. Zarówno głownia jak i uchwyt zawierają podcięcie, aby palce nie zsunęły się nam z rękojeści. 

 

Nóż cechuje się beztarciowym otwieraniem i zamykaniem, dzięki dwóm przeciwległym łożyskom zawierającym łącznie 18 kulek w łożyskachOtwieranie ostrza jest niezwykle przyjemne i łatwe, dzięki dźwigni, którą jednym palcem odchylimy i przygotujemy nasze narzędzie do pracy.

 

Producent oferuje 10 - letnią gwarancję na wady materiałowe i wykonawcze.

Więcej informacji
Producent Honey Badger
Długość całkowita 16,2 cm
Długość klingi 7 cm
Stal klingi Nierdzewna stal 8Cr13MoV
Twardość klingi 58 - 59 HRC
Rękojeść Nylon | Włókno szklane
Pochwa Nie
Blokada Linerlock
Waga 82 g
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto