Ostrzałka elektryczna WORK SHARP KEN ONION Edition

1 115,00 zł
Czas dostawy: 48h

Ostrzałka elektryczna WORK SHARP KEN ONION Edition

Chcesz naostrzyć nóż, nożyczki, dłuto lub tasak? Profesjonalni twórcy noży do idealnego ostrzenia swoich wyrobów używają szlifierek i elastycznych pasów ściernych. Dzięki ostrzałce elektrycznej Work Sharp Ken Onion Edition, możemy korzystać dokładnie z tej samej technologii w swoim domu i warsztacie oraz zadbać o to by nasze noże i narzędzia były idealnie ostre przez cały czas. Żadna inna metoda i technika, nie pozwala tak szybko i precyzyjnie wyostrzyć noża do takiej ostrości.

Wysokiej jakości ostrzałka elektryczna powstała w efekcie współpracy specjalistów z WORK SHARP oraz znanego twórcy noży Kena Oniona, który słynie między innymi z  wynalezienia systemu wspomagania rozkładania głowni "SpeedSafe".

Dzięki temu sprzętowi jesteśmy w stanie naostrzyć prawie każdy nóż, nożyczki, siekierę, sekator, ostrza do kosiarki i tym podobne.

Profesjonalni twórcy noży do idealnego ostrzenia swoich wyrobów używają szlifierek i elastycznych pasów ściernych. Dzięki ostrzałce elektrycznej Work Sharp Ken Onion Edition, możemy korzystać dokładnie z tej samej technologii w swoim domu i warsztacie oraz zadbać o to by nasze noże i narzędzia były idealnie ostre przez cały czas. Żadna inna metoda i technika, nie pozwala tak szybko i precyzyjnie wyostrzyć noża do takiej ostrości.

Funkcje specjalne ostrzałki:

  • precyzyjnie regulowane prowadnica umożliwiająca ostrzenie w zakresie od 15° do 30° (na stronę)
  • wysokiej jakości elastyczne pasy ścierne tworzą niezwykle równą krawędź tnącą utrzymującą doskonałą ostrość przez długi czas
  • silnik elektryczny z regulacją prędkości obrotów umożliwia przeprowadzenie każdego etapu ostrzenia, od szlifowania aż po polerowanie.

Przydatną funkcją w tym urządzeniu jest możliwość regulacji szybkości pracy silnika ułatwiając dostęp do pełnej kontroli nad ostrzem na każdym etapie ostrzenia począwszy od szlifowania i gratowania przez wygładzanie i polerowanie.

Do ostrzałki dołączone są:

  • Pas ścierny gruboziarnisty P12 (gradacja 120 - coarse)
  • Pas ścierny zgrubny X65 (gradacja 220 - coarse)
  • Pas ścierny średnioziarnisty X22 (gradacja 1000 - extra fine)
  • Pas ścierny drobnoziarnisty X4 (gradacja 3000 - ultra fine)
  • Pas ścierny drobnoziarnisty P6000 (gradacja 6000 - ultra fine).

W tym zestawie wyróżniamy trzy rodzaje pasów: gładko-ząbkowany, ząbkowany, gładki.

Nóż w trakcie ostrzenia przeciągany jest po prowadnicy, której nachylenie jest regulowane w zakresie 15° do 30°, umożliwiając tym samym ostrzenie pod wybranym (stałym) kątem, najbardziej odpowiadającym naszym potrzebom.

Z uwagi na swoje zaawansowane funkcje, ostrzałka elektryczna WORK SHARP KEN ONION zalecana jest dla osób, które mają doświadczenie i wiedzę z zakresu ostrzenia noży.

Więcej informacji
Producent Work Sharp
Typ ostrzałki Elektryczna
Materiał ścierny Pas ścierny
Gradacja 120 / 220 / 1000 / 3000 / 6000
Kąt ostrzenia 15° - 30°
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto