Ostrzałka WORK SHARP BENCHTOP PRECISION ADJUST

349,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Ostrzałka WORK SHARP BENCHTOP PRECISION ADJUST

WORK SHARP to wydajna, wysoka na 31 cm ostrzałka z regulacją kąta ostrzenia od 15° do 30°. Obrotowa konstrukcja imadła stabilnie i bezpiecznie utrzymuje nóż podczas ostrzenia oraz pozwala na ostrzenie dwóch krawędzi bez konieczności demontażu noża, jak ma to miejsce w większości popularnych systemów ostrzących.

System ostrzący WORK SHARP BENCHTOP PRECISION ADJUST wykonano z polimerowej podstawy, odłączanej ramki z systemem regulacji kąta ostrzenia oraz bloku ostrzącego Tri-Brasive ze zintegrowaną prowadnicą. Na podstawie zamocowanoo antypoślizgowe nóżki, które pozwolą na stabilne ustawienie ostrzałki na stole.

Dzięki niewielkiej wadze produktu (0,59 kg) możemy go z łatwością przenosić, a modułowa konstrukcja pozwoli na szybkie rozłożenie systemu ostrzącego w wybranym miejscu.

BENCHTOP PRECISION ADJUST to wydajna, wysoka na 31 cm ostrzałka z regulacją kąta ostrzenia od 15° do 30°. Posiada precyzyjną regulację kąta co 1°.

Wykorzystany Tri-Brasive wykorzystuje 2 diamentowe płytki o gradacji 320 i 600, które szybko przywrócą właściwą ostrość noża.

Kamień ceramiczny o wysokiej gradacji uzupełnia płytki diamentowe, ponieważ z jego pomocy możemy wypolerować krawędź do przysłowiowej ostrości brzytwy oraz regularnie podostrzać nóż.

Obrotowa konstrukcja imadła stabilnie i bezpiecznie utrzymuje nóż podczas ostrzenia oraz pozwala na ostrzenie dwóch krawędzi bez konieczności demontażu noża, jak ma to miejsce w większości popularnych systemów ostrzących.

Ostrzałka WORK SHARP BENCHTOP PRECISION ADJUST - guma Ostrzałka WORK SHARP BENCHTOP PRECISION ADJUST - ostrzenie noża

System regulacji w ostrzałce ma płynne ustawienie kąta ostrzenia z dokładnością do 1°. Czytelna podziałka oraz duże pokrętło powodują, że regulacja jest precyzyjna, wygodna i szybka.

Zacisk V BLOCK CLAMP skonstruowano w taki sposób, by nóż był osadzony w sposób stabilny i bezpieczny. Gumowane szczęki imadła dodatkowo zapobiegają wyślizgiwaniu się głowni oraz chronią klingę przed zarysowaniem. Do otwarcia lub blokowania zacisku nie potrzebujemy żadnych narzędzi, ponieważ w tym celu zastosowano wygodny moletowany pierścień.

Obrotowa konstrukcja imadła nie tylko stabilnie i bezpiecznie utrzymuję nóż podczas ostrzenia, pozwala także na ostrzenie dwóch krawędzi bez konieczności demontażu noża. Zacisk pracuje w zakresie 180°, dzięki czemu po naciśnięciu przycisku blokującego możemy obrócić imadło z zamontowanym nożem i bez dodatkowych czynności rozpocząć proces szlifowania drugiej strony ostrza.

Imadło ma magnetyczny montaż, dlatego jego osadzenie w podstawie jest proste i wygodne.

Cechy ostrzałki:

  • Szeroki zakres kąta ostrzenia: 15-30°,
  • precyzyjna regulacja co 1°,
  • obrotowe imadło do mocowania noża,
  • blok ostrzący z 3 powierzchniami ściernymi,
  • prowadnica z gumowym ogranicznikiem zakresu ruchu,
  • prowadnica mocowana na zaczepie kulowym.

Sugerowana ustawienia kąta ostrzenia:

  • 15° - noże do filetowania, noże kuchenne,
  • 20°- noże edc, scyzoryki,
  • 25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe,
  • 30° - noże survivalowe, narzędzia do ciężkiej pracy.
Więcej informacji
Producent Work Sharp
Typ ostrzałki Ręczna
Materiał ścierny Diament
Gradacja 320 | 600
Kąt ostrzenia 15° - 30°
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto