Pistolet wiatrówka GLOCK 17 4,5 mm BB's / Diabolo CO2 BLOW - BACK

709,00 zł
Czas dostawy: 48h

PISTOLET WIATRÓWKA GLOCK 17 4,5 MM BB'S / DIABOLO CO2 BLOW - BACK

GLOCK 17 4,5 mm BB's / Diabolo CO2 BLOW - BACK jest wiatrówką z mocnym systemem odrzutu, strzelającą zarówno śrutem BB's, jak i Diabolo. Pistolet wyposażono w metalowy zamek, dodatkowy bezpiecznik oraz rozwiązania zaczerpnięte z mechaniki broni palnej.

GLOCK 17 w wersji pneumatycznej jest wiernym odzwierciedleniem palnego GLOCK'A 17 GEN. 3, który od lat należy do najpopularniejszych pistoletów na świecie. Realizmu dodaje ruchomy zamek oraz polimerowy szkielet o antypoślizgowej teksturze identycznej w stosunku do pierwowzoru.

GLOCK 17 4,5 mm Rzut z profilu

 

 

Główne cechy produktu :

  • Niskoprofilowa dźwignia zrzutu zamka, anatomicznie profilowana rękojeść z wycięciami na palce, dźwignia zrzutu zamka oraz wysuwany z rękojeści metalowy magazynek, który mieści 4 bębenki na śrut BB's i Diabolo,
  • Ciężar załadowanej kapsułą i śrutem wiatrówki jest bardzo zbliżony do ciężaru pustego GLOCKA 17 GEN. 3,
  • Przyrządy celownicze w postaci stałej muchy oraz szczerbiny z ramką mają cechowanie światłowodowe, co znacznie przyspiesza ich wzajemne zgranie - w szczególności w warunkach niekorzystnego oświetlenia,
  • Szyna montażowa typu Weaver (22 mm) umożliwia zainstalowanie dodatkowych akcesoriów jak na przykład latarka, czy laserowy wskaźnik celu,
  • Gratką dla pasjonatów broni i militariów okazać się mogą naniesione na konstrukcję licencjonowane oznaczenia firmy GLOCK oraz numer seryjny pistoletu.

Zasilanie CO2

Wiatrówka zasilana jest kapsułami CO2 12 gr, które instaluje się w wysuwanym z rękojeści magazynku. Instalacja kapsuły jest szybka i prosta. Należy jedynie wysunąć magazynek, umieścić nabój CO2 w doku i docisnąć go śrubą, dokręcając ją za pomocą dołączonego do zestawu klucza imbusowego. Jedna markowa kapsuła w zależności od temperatury powietrza i dynamiki strzelania pozwala na oddanie około 60 wyrównanych wyrzutów śrutu z prędkością początkową sięgającą 130 m/s. Należy przy tym pamiętać, że przebita kapsuła nie powinna pozostawać w pistolecie dłużej niż 48 godzin - po tym czasie należy ją wymienić lub 'wystrzelać'.

System realistycznego odrzutu

Zasilanie sprężonym gazem CO2 umożliwiło zaimplementowanie systemu odrzutu Blow - Back. Oprócz charakterystycznego 'kopnięcia' po wystrzale następuje cofnięcie się zamka, który pozostaje w tylnej pozycji po wystrzelaniu magazynka, co zmusza do jego energicznego odciągnięcia lub naciśnięcia dźwigni zrzutu. Ta mechanika działania - zaczerpnięta bezpośrednio z broni palnej - dodaje realizmu podczas zabawy.

Stalowy śrut BB's 4,46 mm lub Diabolo 4,5 mm

Wiatrówka przystosowana do strzelania dwoma typami śrutu - standardowym Diabolo i stalowym BB's. Umożliwia to magazynek o innowacyjnej konstrukcji, który mieści 4 wkładki bębenkowe (3 zapasowe). Każdy z bębenków mieści 8 śrutów. Po wystrzelaniu pierwszej wkładki należy jedynie wysunąć magazynek i włożyć kolejny załadowany bębenek. Takie rozwiązanie powoduje, że jednorazowo w pistolecie znajdować mogą się aż 32 śruty dla strzelania rekreacyjnego, jak i dynamicznego.

Mechanizm spustowy

Mechanizm spustowy wiatrówki działa w trybie DAO (Double Action Only), co umożliwia wyłącznie strzelanie z wykorzystaniem samonapinania. Przed przypadkowym wystrzałem chroni bezpiecznik spustowy, wymuszający prawidłowe ułożenie palca na języku spustowym. Jest to rozwiązanie mechanizmu SAFE ACTION, charakterystyczne i opatentowane w produktach marki GLOCK. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi zewnętrzny bezpiecznik nastawny.

GLOCK 17 swą uniwersalność zawdzięcza przystosowaniu do obu rodzajów śrutu, co pozwala uniknąć zakupu dwóch wiatrówek osobom zainteresowanym zarówno strzelectwem precyzyjnym, jak i dynamicznym.

Więcej informacji
Producent Glock
Rodzaj śrutu BB's / Diabolo
Kaliber 4,5 mm
Rodzaj zasilania Kapsuła CO2
Ilość strzałów z jednostki załadowania ~ 60 strzałów
Magazynek Tak (4 bębenki)
Pojemność magazynka 8 sztuk
Sposób przeładowania śrutu DAO (Double Action Only)
Energia początkowa (J) Poniżej 17 J
Prędkość początkowa 130 m/s (426 fps)
Wymagane zezwolenie Nie
Odrzut Mały (do 10 J)
Klasa celności Rekreacyjna
Stylistyka Replika
Materiał osady Metal
Kolor osady Czarny
Materiał konstrukcji Polimer
Kolor kontrukcji Czarny
Przyrządy celownicze stałe Tak (Światłowodowe)
Możliwość montażu celownika optycznego Nie
Ilość szyn montażowych 1
Rodzaj szyny montażowej Weaver (22 mm)
Bezpiecznik Tak
Rodzaj bezpiecznika Nastawny
Długość całkowita 200 mm
Waga 795 g
Gwarancja 2 lata
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto