PODRĘCZNIK SELEKCJONERA - "Jeleniowate i muflon biologia i gospodarowanie populacjami" Dariusz Zalewski - AFW Mazury

132,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

PODRĘCZNIK MYSLIWEGO - "Jeleniowate i muflon biologia i gospodarowanie populacjami" Dariusz Zalewski

Książka "Jeleniowate i muflon biologia i gospodarowanie populacjami" to zbiór materiałów edukacyjno - szkoleniowych tworzonych przez 30 lat na różne potrzeby. Autor wypowiada się w niej o swoich doświadczeniach opartych na wieloletnich badaniach w tej płaszczyźnie. Bardzo pomocne są fotografie i ryciny zwierząt, kości i trofeów zawarte w tym wydaniu.

Autorem książki jest Dariusz Zalewski - absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztyniedoktor habilitowany nauk leśnych, obecnie adiunkt w katedrze Hodowli zwierząt Futerkowych i Łowiectwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Członek komisji wyceny trofeów łowieckich CIC na wystawach w kraju i zagranicą.

Książka "Jeleniowate i muflon biologia i gospodarowanie populacjami" to zbiór materiałów edukacyjno - szkoleniowych tworzonych przez 30 lat na potrzeby kyrsów, seminariów, wykładów i wszelkiego rodzaju szkoleń oraz ćwiczeń prowdzonych dla myśliwych i młodzieży akademickiej. Przepiękne wydanie w twardej okładce zawiera szczegółowo opisanych 460 fotografii, ilustracji i rycin, podstawowe informacje z biologii i behawioru okresu godowego, wzrostu i rozwoju poroża i rogów, ich wyceny jakości według formuł CIC, ogólnych zasad i obowiązujących procedur dotyczących oceny prawidłowości odstrzałów samców zwierzyny płowej i muflona oraz oceny wieku zwierzyny przed i po odstrzale. Oprócz tego autor wypowiada się w niej o swoich doświadczeniach opartych na wieloletnich badaniach w tej płaszczyźnie.

Znajdziemy tutaj również rozdział dotyczący monitoringu liczebności i jakości populacji zwierząt łownych oraz planowania łowieckiego, ponieważ zdaniem Autora, każdy selekcjoner powinien posiadać ugruntowaną wiedzę na temat oceny skutków prowadzonej przez myśliwych selekcji łowieckiej.

Opracowanie umożliwi kandydatom dobre przygotowanie do egzaminu na uprawnienia selekcjonerskie, a jednocześnie będzie przydatnym w realizacji bieżących zadań z zakresu gospodarki łowieckiej i zarządzania populacjami dzikich zwierząt. 

Produkt przeznaczony dla osób zajmujących się łowiectwem hobbystycznie jak i profesjonalnie.

PODRĘCZNIK SELEKCJONERA - książka

Więcej informacji
Producent AFW Mazury
Autor Dariusz Zalewski
Format 29 x 21 cm
Liczba stron 200
Oprawa Twarda | Szyta
Wydanie 2022
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto