Tłumik HUSH-TAC by ŁUSZCZEK AR/AK G50 kal. max 5,6mm

Już od 1 400,00 zł

Tłumik HUSH-TAC by ŁUSZCZEK AR/AK G50 kal. max 5,6mm

Tłumik marki Łuszczek o wysokim stopniu redukcji dźwięku 35dB dedykowany do broni szturmowo - sportowej. Średnica zewnętrzna 50mm, długość całkowita 190mm. Dedykowany do wszystkich kalibrów o maksymalnej średnicy pocisku 5,6mm. 

Tabela kalibrówMarka Łuszczek to wyznacznik wysokiej jakości i profesjonalizmu. Jest to Polska firma, z tradycjami, specjalizująca się w produkcji akcesoriów do czyszczenia broni oraz wysokiej jakości montaży objętych dożywotnią gwarancją. Podstawą sukcesu firmy Łuszczek są nieprzerwane nakłady na badania i rozwój dzięki czemu firma stała się jednym z wiodących pionierów w dziedzinie produkcji montaży, tym samym wyznaczając nowe standardy oferowanych produktów.


Dlaczego tłumik?

Oprócz oczywistych walorów warto wspomnieć o tym, że prócz ograniczenia hałasu zastosowanie tłumika znacząco zmniejsza odrzut broni oraz w większości przypadków wpływa pozytywnie na poprawę średniego punktu trafienia sprawiając, że przestrzeliny "układają się ciaśniej" na tarczy. Zmniejszenie huku wystrzału wpływa pozytywnie nie tylko na samego strzelca ale również na zachowanie zwierzyny w terenie. Ten aspekt w szczególności powinni docenić również właściciele czworonożnych przyjaciół, którzy aktywnie polują z nimi u boku. Występujące w konstrukcji komory wpływają natomiast na bezpośrednie zmniejszenie się temperatury wydobywających się gazów oraz stopniowe ich rozprężanie co znacząco mniejsza odrzut odczuwalny podczas oddania strzału. Zdecydowanie można powiedzieć, że tłumik pełni funkcję kompensatora odrzutu. Założenie tłumika zawsze wiąże się z dodatkowym obciążeniem wylotu lufy. W zależności od grubości oraz zastosowanej amunicji, lufa w momencie oddania strzału wpada w drgania. Dodatkowe obciążenie na jej końcu w postaci tłumika stabilizuje lufę przyczyniając się do lepszego skupienia pocisków. Tłumiki HUST-TAC to wykonane z lekkiego stopu aluminium modulatory dźwięku zapewniających niską wagę i niebywałe osiągi. W produkcji tłumików bardzo duże znaczenie odgrywa precyzja wykonania. Do wytworzenia wszystkich tłumików marki Łuszczek wykorzystano precyzyjne maszyny oraz obrabiarki cyfrowe zapewniające wysoką jakość wykonania i dopasowania.


Prezentowany tłumik zaprojektowano w celu wykorzystania w karabinach szturmowo - sportowych. Seria AR/AK nie posiada komory wstecznej dzięki czemu może być stosowany również na karabinach wyposażonych w długie łoże typu handguard. Mocna wzmocniona konstrukcja oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów umożliwia oddanie dynamicznej serii strzałów przy zachowaniu wygłuszenia na poziomie 35dB.  Dzięki swojej budowie tłumiki HUSH-TAC nie wymagają nadmiernego czyszczenia będąc jednocześnie odpornym na długie serie strzałów jaki i wszelkie warunki atmosferyczne. 


Seria AR/AK G50 HUSH-TAC by Łuszczek to tłumiki dedykowane do wszystkich  "mocnych" kalibrów w broni szturmowo - sportowej oraz wymagających użytkowników oczekujących od sprzętu maksymalnych efektów przy kompaktowych rozmiarach. Średnica zewnętrzna tłumika wnosi 50mm. Długość całkowita wynosi 190mm. Wygłuszenie na wysokim poziomie 35dB sprawia, że w połączeniu nawet z najmocniejszymi kalibrami broni szturmowo - sportowej strzelanie dynamiczne to czysta przyjemność.


Prezentowany egzemplarz dedykowany jest do wszystkich kalibrów o maksymalnej średnicy 5,6mm. Pełny wykaz dozwolonych kalibrów znajduje się w zakładce "Więcej informacji".

Więcej informacji
Producent Łuszczek
Długość całkowita 190mm
Długość dodana 190mm
Średnica Ø 50mm
Maksymalna grubość lufy N/D
Tłumienie 35dB
Materiał Aluminium
Waga 430g
Kaliber (broń kulowa) 5,6 x 50 Mag / R Mag, 5,6 x 52 R, 5,6 x 57
Przeznaczenie Karabiny szturmowe/sportowe, Karabiny myśliwskie
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto