Tłumik HUSH-TAC by ŁUSZCZEK Standard kal. max 6,5mm

Już od 1 500,00 zł

Tłumik HUSH-TAC by ŁUSZCZEK Standard kal. max 6,5mm

Tłumik marki Łuszczek o wysokim stopniu redukcji dźwięku 36dB. Średnica zewnętrzna 50mm, długość dodana po założeniu 155mm. Dedykowany do wszystkich kalibrów o maksymalnej średnicy pocisku 6,5mm. 

Tabela kalibrówMarka Łuszczek to wyznacznik wysokiej jakości i profesjonalizmu. Jest to Polska firma, z tradycjami, specjalizująca się w produkcji akcesoriów do czyszczenia broni oraz wysokiej jakości montaży objętych dożywotnią gwarancją. Podstawą sukcesu firmy Łuszczek są nieprzerwane nakłady na badania i rozwój dzięki czemu firma stała się jednym z wiodących pionierów w dziedzinie produkcji montaży, tym samym wyznaczając nowe standardy oferowanych produktów.


Dlaczego tłumik?

Oprócz oczywistych walorów warto wspomnieć o tym, że prócz ograniczenia hałasu zastosowanie tłumika znacząco zmniejsza odrzut broni oraz w większości przypadków wpływa pozytywnie na poprawę średniego punktu trafienia sprawiając, że przestrzeliny "układają się ciaśniej" na tarczy. Zmniejszenie huku wystrzału wpływa pozytywnie nie tylko na samego strzelca ale również na zachowanie zwierzyny w terenie. Ten aspekt w szczególności powinni docenić również właściciele czworonożnych przyjaciół, którzy aktywnie polują z nimi u boku. Występujące w konstrukcji komory wpływają natomiast na bezpośrednie zmniejszenie się temperatury wydobywających się gazów oraz stopniowe ich rozprężanie co znacząco mniejsza odrzut odczuwalny podczas oddania strzału. Zdecydowanie można powiedzieć, że tłumik pełni funkcję kompensatora odrzutu. Założenie tłumika zawsze wiąże się z dodatkowym obciążeniem wylotu lufy. W zależności od grubości oraz zastosowanej amunicji, lufa w momencie oddania strzału wpada w drgania. Dodatkowe obciążenie na jej końcu w postaci tłumika stabilizuje lufę przyczyniając się do lepszego skupienia pocisków. Tłumiki HUST-TAC to wykonane z lekkiego stopu aluminium modulatory dźwięku zapewniających niską wagę i niebywałe osiągi. W produkcji tłumików bardzo duże znaczenie odgrywa precyzja wykonania. Do wytworzenia wszystkich tłumików marki Łuszczek wykorzystano precyzyjne maszyny oraz obrabiarki cyfrowe zapewniające wysoką jakość wykonania i dopasowania.


W serii tłumików Standard zastosowano "komory wsteczne" aby w pewnym stopniu ograniczyć zakres wydłużenia karabinu. Wykorzystanie tego rozwiązania sprawia, że część konstrukcji zachodzi na lufę znacznie zmniejszając długość maksymalną po nakręceniu na karabin, jednocześnie zachowując wysoki stopień wygłuszenia jak przy klasycznej konstrukcji. Dzięki swojej budowie tłumiki HUSH-TAC nie wymagają nadmiernego czyszczenia będąc jednocześnie odpornym na długie serie strzałów jaki i wszelkie warunki atmosferyczne. 


Seria Standard HUSH-TAC by Łuszczek to tłumiki dedykowane do wszystkich "mocnych" kalibrów oraz wymagających użytkowników oczekujących od sprzętu maksymalnych efektów. Średnica zewnętrzna tłumika wnosi 50mm. Długość całkowita wynosi 225mm co przy zastosowaniu komór wstecznych wydłuża konstrukcję karabinu o 155mm.  Wygłuszenie na wysokim poziomie 36dB sprawia, że w połączeniu nawet z najmocniejszymi kalibrami broni palnej polowanie staje się bardziej komfortowe. 


Prezentowany egzemplarz dedykowany jest do wszystkich kalibrów o maksymalnej średnicy 6,5mm. Pełny wykaz dozwolonych kalibrów znajduje się w zakładce "Więcej informacji". Maksymalna średnica zewnętrzna lufy dla tego tłumika nie może przekraczać 23mm.

Więcej informacji
Producent Łuszczek
Długość całkowita 225mm
Długość dodana 155mm
Średnica Ø 50mm
Maksymalna grubość lufy 23mm
Tłumienie 36 dB
Materiał Aluminium
Waga 415g
Kaliber (broń kulowa) 222 / 223 / 224 Rem, 5,6 x 50 Mag / R Mag, 5,6 x 52 R, 5,6 x 57, 243 W, 6,35, 6,5 x 57, 6,5 x 65 / 6,5 x 68, 264 Win Mag, 25-06, 257 Roberts
Przeznaczenie Karabiny myśliwskie
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto