Zamykarka do puszek wek maszyna PUSZKOPOL
Zamykarka do puszek wek maszyna PUSZKOPOL
Elektryczna zamykarka do puszek (wek maszyna) PUSZKOPOL stworzona z myślą o myśliwych, marynarzach, buschcraftowcach oraz wszystkich, którzy poszukują szybkiego i wydajnego sposobu tworzenia żywności długoterminowej. Obsługiwana średnica puszki to 99 mm. Maksymalna wysokość puszki to 180 mm.
Wielu z Nas regularnie kupuje żywność puszkowaną od konserw mięsnych, rybnych, sosów, owoców czy innych przetworów. Główną zaletą wykorzystanej metody zamknięcia niewątpliwie jest długi okres ważności oraz zachowanie walorów smakowych. Z tego względu szczycą się wyjątkową popularnością wśród wojskowych, marynarzy, survivalowców czy turystów.
Niewątpliwym atutem jest możliwość stworzenia własnych konserw bez zbędnych ulepszaczy smaków, utrwalaczy czy barwników. Pomoże w tym zamykarka puszek PUSZKOPOL, która pozwoli mieć bezpośredni wpływ na jakość jedzenia, które spożywamy poświęcając przy tym więcej uwagi naszemu zdrowiu i diecie. Na podstawie własnych recept, składników oraz preferencji maszyna umożliwia konserwowanie mięsa, ryb, owoców, warzyw czy gotowych dań.
Znaną od prawie 200 lat metodę konserwowania żywności poprzez proces pasteryzacji zapoczątkował Nicolar Appert, który jako pierwszy w 1831 roku do tego celu wykorzystał szklane słoje. Pomimo upływu tylu lat najczęściej stosowaną metodą utrwalania żywności nadal pozostała pasteryzacja.
Trwałość konserw o poprawnym zamknięciu cechuje się długim terminem przydatności do spożycia sięgającym nawet 5 lat! To wszystko przy zachowaniu pełnych walorów smakowych.
Wytrzymała i powtarzalna zamykarka do puszek wekMocna i solidna konstrukcja zamykarki do puszek wek wykonana została z wykorzystaniem precyzyjnych tokarek CNC. Głowice oraz podwójne łożyskowe rolki wykonano ze stali ocynkowanej odpornej na korozję oraz zużycie. Urządzenie pokryto wykończeniową farbą proszkową co daje gwarancję odporności na działanie wysokich temperatur, wilgoci, olejów czy środków czyszczących. W konstrukcji można wyróżnić następujące elementy: polimerową podstawę, silnik elektryczny, głowicę do zamykania, dźwignię do zaciskania, dźwignię opuszczania głowicy, włącznik główny oraz wyłącznik awaryjny pozwalający na natychmiastowe wyłączenie urządzenia. Prosta obsługa Każda wek maszyna PUSZKOPOL przed wysyłką zostaje profesjonalnie wykalibrowana (kontrola jakości szwu puszki za pomocą komparatora optycznego), dzięki czemu praktycznie zaraz po wyjęciu z kartonu możemy przystąpić do produkcji domowych konserw z zachowaniem najwyższej jakości. Ciesząc się wspaniałym smakiem własnych wyrobów należny pamiętać również o kilku czynnikach, dzięki którym nasze konserwy na długi czas pozostaną zdatne do spożycia tj.:
Szybka, domowa produkcja - zamykarka do konserw Zaletami, które wyróżniają maszynę do zamykania są przede wszystkim łatwość, komfort oraz szybkość zamykania puszek. Po uprzednim przygotowaniu (napełnieniu zawartością) sprawny proces zamknięcia puszek pozwoli wykonać do 200 konserw na godzinę. Napełnioną puszkę umieszczamy na obrotowej podstawie. Za pomocą dźwigni opuszczamy i dociskamy głowicę. Po włączeniu urządzenia podstawa z puszką zostaje wprawiona w ruch wirowy. Zamknięcia konserwy dokonujemy jednym płynnym ruchem za pomocą dźwigni umieszczonej po lewej stronie urządzenia. Zamknięciu może towarzyszyć charakterystyczny pisk, który świadczy o prawidłowości całego procesu. |
Steryzlizacja puszek
Elementem, który ma największy wpływ na trwałość przygotowanych konserw, jest oczywiście odpowiednia pasteryzacja. Właściwie zakonserwowaną żywność można przechowywać nawet kilka lat, konserwa zachowuje pełne walory smakowe i jest pozbawiona bakterii. Najbardziej popularną i prostą metodą, którą możemy przeprowadzić w warunkach domowych, jest oczywiście tyndalizacja. Proces ten polega na 3-krotnym gotowaniu konserw (co 24 godziny). Już w pierwszym gotowaniu ginie większość bakterii, odpowiadających z psucie się żywności. W drugim etapie niszczymy bakterie, które przetrwały, po trzecim etapie żywność jest praktycznie sterylna.
W pierwszym dniu tyndalizacji konserwy gotujemy przez 3 godziny, w drugim dniu przez 2 godziny, trzeciego dnia 1 godzinę. Po każdym gotowaniu konserwy należy zahartować, umieszczając je w zimnej wodzie. W procesie ważne jest zachowanie 24 h odstępów oraz hartowanie puszek po gotowaniu. Po tym procesie konserwy możemy przechowywać nawet do 5 lat, bez konieczności przechowywania w lodówce.
UWAGA! Kolor urządzenia oraz obecność włącznika bezpieczeństwa mogą różnić się w zależności od partii produkcyjnej. Zamykarka będzie wysyłana losowo, bez względu na kolor czy obecność włącznika bezpieczeństwa.
Producent | Puszkopol |
---|---|
Średnica puszek | 99mm |
Wysokość puszek | od 10mm do 180mm |
Waga | 16kg |