Zamykarka do puszek wek maszyna PUSZKOPOL

1 699,00 zł
Czas dostawy: 3 - 5 dni

Zamykarka do puszek wek maszyna Puszkopol

Elektryczna zamykarka do puszek za pomocą, której stworzysz swoje konserwy według indywidualnych upodobań i przepisów. Odpowiednio pasteryzowaną konserwę można przechowywać nawet do 5 lat bez konieczności przechowywania w lodówce !!

Elektryczna zamykarka do puszek Wek Maszyna Puszkopol stworzona z myślą o myśliwych, marynarzach, buschkraftowcach oraz wszystkich, którzy poszukują szybkiego i wydajnego sposobu tworzenia żywności długoterminowej. 

 

Znaną od prawie 200 lat metodę konserwowania żywności poprzez proces pasteryzacji zapoczątkował Nicolar Appert, który jako pierwszy w 1831 roku  do tego celu wykorzystał szklane słoje. Pomimo upływu tylu lat najczęściej stosowaną metodą utrwalania żywności nadal pozostała pasteryzacja.

 

Wielu z Nas regularnie kupuje żywność puszkowaną od konserw mięsnych, rybnych, sosów, owoców czy innych przetworów.  Główną zaletą wykorzystanej metody zamknięcia niewątpliwie jest długi okres ważności oraz zachowanie walorów smakowych. Z tego względu szczycą się wyjątkową popularnością wśród wojskowych, marynarzy, surwiwalowców czy turystów.

 

Niewątpliwym atutem jest możliwość stworzenia własnych konserw bez zbędnych polepszaczy smaków, utrwalaczy czy barwników. Wykorzystując Wek Maszynę RealHunter mamy bezpośredni wpływ na jakość jedzenia, które spożywamy jednocześnie poświęcając więcej uwagi naszemu zdrowiu czy diecie. Na podstawie własnych recept, składników oraz preferencji maszyna umożliwia konserwowanie mięsa, ryb, owoców, warzyw czy gotowych dań.

 

Właściwie wykonana konserwa szczyci się wyjątkowo długim terminem do spożycia sięgającym nawet 5 lat !!!

To wszystko przy zachowaniu pełnych walorów smakowych.

 

Wytrzymała i powtarzalna

Mocna i solidna konstrukcja maszyny wykonana z wykorzystaniem precyzyjnych tokarek cnc. Głowice oraz podwójne łożyskowe rolki wykonano ze stali ocynkowanej odpornej na korozję oraz zużycie.

 

Urządzenie pokryto wykończeniową farbą proszkową co daje gwarancję odporności na działanie wysokich temperatur, wilgoci, olejów czy środków czyszczących.  

 

W konstrukcji można wyróżnić następujące elementy: polimerową podstawę, silnik elektryczny, głowicę do zamykania, dźwignię do zaciskania, dźwignię opuszczania głowicy, włącznik główny oraz wyłącznik awaryjny pozwalający na natychmiastowe wyłączenie urządzenia.

 

Prosta obsługa

Każda Weg Maszyna Puszkopol przed wysyłką zostaje profesjonalnie wykalibrowana (kontrola jakości szwu puszki za pomocą komparatora optycznego), dzięki czemu praktycznie zaraz po wyjęciu z kartonu możemy przystąpić do produkcji domowych konserw z zachowaniem najwyższej jakości.

 

Ciesząc się wspaniałym smakiem własnych wyrobów należny pamiętać również o kilku czynnikach, dzięki którym nasze konserwy na długi czas pozostaną zdatne do spożycia tj.:

 

- Sterylizacja puszek

 Przed przystąpieniem do produkcji konserw koniecznie należny pamiętać o usunięciu mikroustrojów z wnętrza puszek. Czynność ta możemy wykonać poprzez wygotowanie puszki w gorącej wodzie lub zamoczenie jej w 2% roztworze perokostu

 

- Przygotowanie krawędzi

Przygotowany wkład według własnej receptur wkładamy do suchej puszki, w taki sposób by poziom wypełnienia znajdował się około 1 cm poniżej krawędzi puszki. Brzegi puszki oczyszczamy ręcznikiem papierowym, następnie puszkę zakrywamy wieczkiem.

 

Szybka domowa produkcja

Zaletami, które wyróżniają Wek maszynę, są przede wszystkim łatwość, komfort oraz szybkość zamykania puszek. Po uprzednim przygotowaniu puszek (napełnieniu wkładem) jesteśmy w stanie zawekować nawet do 200 puszek na godzinę.

 

Napełnioną puszkę umieszczamy na obrotowej podstawie. Za pomocą dźwigni opuszczamy i dociskamy głowicę. Po włączeniu urządzenia podstawa z puszką zostaje wprawiona w ruch wirowy.

 

Zamknięcia konserwy dokonujemy jednym płynnym ruchem za pomocą dźwigni umieszczonej po lewej stronie urządzenia. Zamknięciu może towarzyszyć charakterystyczny pisk, który świadczy o prawidłowości całego procesu.

 

Steryzlizacja puszek

Elementem, który ma największy wpływ na trwałość przygotowanych konserw, jest oczywiście odpowiednia pasteryzacja. Właściwie zakonserwowaną żywność można przechowywać nawet kilka lat, konserwa zachowuje pełne walory smakowe i jest pozbawiona bakterii.

 

Najbardziej popularną i prostą metodą, którą możemy przeprowadzić w warunkach domowych, jest oczywiście tyndalizacja. Proces ten polega na 3-krotnym gotowaniu konserw (co 24 godziny).

 

Już w pierwszym gotowaniu ginie większość bakterii, odpowiadających z psucie się żywności. W drugim etapie niszczymy bakterie, które przetrwały, po trzecim etapie żywność jest praktycznie sterylna.

 

W pierwszym dniu tyndalizacji konserwy gotujemy przez 3 godziny, w drugim dniu przez 2 godziny, trzeciego dnia 1 godzinę. Po każdym gotowaniu konserwy należy zahartować, umieszczając je w zimnej wodzie. W procesie ważne jest zachowanie 24 h odstępów oraz hartowanie puszek po gotowaniu. 

 

Po tym procesie konserwy możemy przechowywać nawet do 5 lat, bez konieczności przechowywania w lodówce.

 

Uwaga! Zamykarka występuje w 4 kolorach tj. czerwony, niebieski, żółty i czarny. Dobór koloru jest losowy i nie wpływa na jego jakość!

Więcej informacji
Producent Puszkopol
Średnica puszek 99mm
Wysokość puszek od 10mm do 180mm
Waga 16kg
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto