Monokular termowizyjny XEYE E3n

5 990,00 zł
Czas dostawy: 6 - 10 dni

Monokular termowizyjny XEYE E3n

Monokular termowizyjny Xeye E3n to  kolejna z nowości dedykowanych również dla myśliwych. Produkt stworzony z myślą o użytkowaniu zarówno w dzień jak i w nocy. Poprzez wykorzystanie termoczułej matrycy w technologii 17 mikrometrów oraz odświeżaniu obrazu na poziomie 50Hz model Xeye E3n sprawdzi się tam gdzie zwykła lornetka, a nawet urządzenia noktowizyjne okazują się nieskuteczne

Monokular termowizyjny Xeye E3n to  kolejna z nowości dedykowanych również dla myśliwych. Produkt stworzony z myślą o użytkowaniu zarówno w dzień jak i w nocy. Poprzez wykorzystanie termoczułej matrycy w technologii 17 mikrometrów oraz odświeżaniu obrazu na poziomie 50Hz model Xeye E3n sprawdzi się tam gdzie zwykła lornetka, a nawet urządzenia noktowizyjne okazują się nieskuteczne. 

 

Przekłada się to również na super szybkie uruchamianie w 3 sekundy czy zwiększony czas działania na baterii!

 

Warto również wspomnieć o najważniejszych funkcjach monokularu termowizyjnego Xeye E3n:

 

  • Tryb czuwania (standby mode) – uruchamiany w trakcie pracy urządzenia poprzez krótkie naciśnięcie przycisku zasilania. Informacja o przejściu w ten tryb wskazuje migocząca dioda

  • Zmiana trybu obrazu – za pomocą odpowiedniego przycisku można przejść w 5 trybach palet barwnych ciepła

  • Regulacja ostrości okularu – pozwala użytkownikowi na otrzymanie najbardziej przejrzystego obrazu dla każdych oczu

  • Zoom – monokular oferuje 2 i 4-krotne powiększenie

  • Latarka LED – Xeye E3n może być również użyte jako po prostu latarka! Wystarczy tylko w trakcie wyłączonego urządzenia dłużej nacisnąć na przycisk odpowiedzialny za zmianę trybu obrazu

  • Zasilanie – kiedy dioda świeci się na czerwono, oznacza to, że urządzenie potrzeba podłączyć do ładowania. Odbywa się ono przy pomocy kabla USB połączonego ze źródłem prądu lub też przy wykorzystaniu zwykłej ładowarki od telefonu komórkowego. Gdy dioda zmienia kolor na żółty, a następnie na zielony, to symbolizuje, że akumulator jest w pełni naładowany

  • NUC (non-uniformity correction) – termowizor posiada opcję manualnego polepszenia obrazu. Za pomocą naciśnięcia w tym samym czasie przycisku od powiększenia i jasności - pojawia się korekcja migawki oraz tła. Zaleca się zasłonić obiektyw pokrywką w celu uzyskania lepszej konfiguracji tła

 

Technologia 17 mikrometrów oznacza też, że przetwornik ten jest fizycznie mniejszy od mikrobolometrów stosowanych w urządzeniach innych producentów, co pozwala uzyskać podobne parametry, przy zastosowaniu obiektywu o mniejszych gabarytach.

 

Model Xeye E3n, przy rozdzielczości 384x288 pikseli, posiada zasięg detekcji człowieka na dystansie do 1300 metrów, w pełni wystarczający do sprawnej obserwacji na dalekich dystansach, bez znaczenia czy jest dzień, czy noc, nów księżyca czy mgła.

 

Obraz jest wyrazisty, czysty, kontrastowy i bardzo płynny (zastosowano częstotliwość odświeżania 50 Hz). Nowe termowizory także posiadają wyjście analogowego video, do zastosowania z zewnętrznymi rejestratorami mini DVR.

 

Termowizor ten potrafi wykrywać obiekty w trudnych warunkach atmosferycznych, we mgle, w dymie a nawet ukryte za przeszkodami takimi jak zarośla. Podstawowymi elementami urządzenia są mikrobolometer o rozdzielczości 384x288 pikseli, obiektyw germanowy oraz wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 540 pikseli. Cyfrowe powiększenie termowizora wynosi 2x oraz 4x. Dodatkowo, jako jeden z niewielu modeli na rynku, Xeye zapewnia w swoich termowizorach częstotliwość odświeżania obrazu aż 50Hz, umożliwiając obserwację szybko przemieszczających się obiektów. 

 

Seria termowizorów Xeye E3n jest alternatywą dla dużo droższych urządzeń konkurencji, używających tych samych mikrobolometrów o takich samych parametrach optoelektrycznych. Uruchamia się w czasie zaledwie 3 sekund, wyłącza się od razu po naciśnięciu wyłącznika. Jest lekki, wytrzymały i poręczny, z łatwością mieści się do kieszeni kurtki. Kalibrację mikrobolometru przeprowadza się błyskawicznie w trakcie obserwacji.

 

Zasada powstawania obrazu w termowizji oparta jest na wykrywaniu różnic temperatury obserwowanych obiektów, które "świecą" w zakresie dalekiej podczerwieni (promieniowanie cieplne przenikające przez wszelkie zanieczyszczenia powietrza oraz mgłę). Obraz po przetworzeniu przekazywany jest na wyświetlacz LCOS 720 x 540, gdzie może być przedstawiony w 5 trybach „White Hot”, „Black Hot”, tęcza, "Red Hot", "Small white hot"

 

Wszystkie elementy sterujące umieszczono w łatwo dostępnych miejscach na górnej powierzchni obudowy. Przyciski są duże, pozwalają na obsługę urządzenia w rękawicach. Termowizor posiada gniazdo mini USB zasilające oraz będące wyjściem video, umożliwiające nagrywanie obrazu na urządzeniach zewnętrznych.

 

Obraz jest wolny od dystorsji i winietowania. Sprzęt przystosowany jest do pracy w temperaturach od -20 do +50 stopni. Na korpusie umieszczono standardowy gwint 3/4 pozwalającą na podłączenie np do statywu.

 

Dane techniczne:

Rozdzielczość monokularu: 384x288

Rozmiar piksela: 17 μm

Kontrast termalny: ≤50 mk

Odświeżanie: 50 Hz

Rozmiar obiektywu: 19 mm

Pole widzenia: 19.5°×14.7°

Rozdzielczość wyświetlacza: 720x540

Latarka LED: Tak

Powiększenie: x2 i x4

Maksymalny czas pracy: 15 h

Waga: poniżej 370 g

Wymiary: 160x62x62 mm

 

Więcej informacji
Producent Infiray
Detektor 384 x 288px, 17μm
Ogniskowa obiektywu 19mm / F1.0
Kąt widzenia 19.5°×14.7°
Liniowe pole widzenia na 1000m Brak danych
Zoom optyczny 0.85x
Zoom cyfrowy x2 i x4
PIP (obraz w obrazie) Nie
Odświeżanie obrazu 50Hz
Profile balistyczne Nie dotyczy
E-kompas Nie
Żyroskop Nie
Tryb hibernacji Tak
Dalmierz Nie
WIFI Nie
Wejście wideo Tak
Robienie zdjęć Nie
Nagrywanie filmów Nie
Detekcja obiektu wielkości człowieka 690m
Detekcja obiektu wielkości samochodu 1000m
Źródło zasilania Wbudowany akumulator
Żywotność baterii Do 15h
Wymiary (mm) 160 x 62 x 62mm
Waga 330g
Gwarancja 2 lata
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto